Екоактивісти приклеїли себе до картини Ван Гога

Тепер вже інша картина стала об’єктом уваги активістів. Пейзаж Вінсента Ван Гога у галереї Курто в Лондоні використали для протесту проти нових зусиль уряду Великобританії з видобутку нафти та газу, закликаючи світ мистецтва приєднатися до боротьби за врятування планети. Раніше, екоактивіст напав на Мону Лізу в Луврі і обмазав її тортом.

Два екоактивісти з групи Just Stop Oil, що виступають за те, що Уряд Великобританії зобов’язується припинити ліцензування та виробництво нових копалин палива, приклеїлися до рами картини Ван Гога «Квітучі персикові дерева» (1889).

Активісти в рамках цієї кліматичної кампанії сподівалися намалювати похмуру картину регіону Прованс, який зображений на роботі Ван Гога. За повідомленнями французьких новинних агентств, цьому району загрожує посуха, оскільки в травні та червні там була сильна спека. Фактично, цього року травень став найспекотнішим за всю історію спостережень у країні. Щоб уникнути посухи, французький уряд обмежив використання води в країні.

«Ми тут, тому що уряд Великобританії просуває 40 нових проектів щодо використання викопного палива… У мого покоління немає іншого вибору, окрім як зробити такі дії», — заявив 21-річний протестувальник Луїс МакКечні, до якого приєдналася 24-річна Емілі Броклбенк.

Вони хочуть, щоб мистецькі та культурні установи більше не мовчали, закриваючи свої галереї та змушуючи своїх директорів чинити тиск на уряд, щоб він скасував газові та нафтові проекти.

«Ми або в опорі, або в співучасті», — йдеться в заяві МакКечні.

Источник: 
PRпортал