Зареєструвано законопроект, про відповідальність за критику влади
24 лютого Верховна Рада України зареєструвала законопроект номер 2225 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту та збереження авторитету держави)».

Його подано народним депутатом Констянтином Матейченком («Народний Фронт»).
Як ідеться в пояснювальній записці, законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею, що визначає й кваліфікує злочинність дій спрямованих на підрив авторитету держави та її органів,пише Телекритика.
«Ініціювання доповнення Кримінального кодексу статтею 339-1. "Умисні дії щодо підриву авторитету держави та її органів влади" спрямоване саме для запобігання й застереження посяганням на авторитет владних органів, а через авторитет і на діяльність цих структур, де авторитет як суспільне відношення становить собою різноманітні форми підпорядкування людей, соціальних груп, класів різним соціальним нормам, правилам, що є одним із засобів організації суспільного і державного життя, підтриманням порядку в суспільстві», -зазначається на сайті Верховної Ради.
Дана стаття передбачає покарання виправними роботами на строк до двох років або арештом до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років:
«Стаття 339-1. Умисні дії щодо підриву авторитету держави та її органів влади.
Суспільно небезпечні протиправні діяння, що посягають на авторитет України як суверенної держави, публічне паплюження, наруга, осквернення чи інші дії спрямовані на підрив авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об'єднань громадян України, та/або цинічне, зневажливе ставлення й неприйняття як окремих структурних елементів системи державного управління (її відповідних органів), так і держави в цілому, що в подальшому може тягнути за собою порушення усталених соціальних норм і правил організації суспільного й державного ладу та життя - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років».
Голова комітету Верховноъ Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, заступник Голови фракції «Народний фронт»Вікторія Сюмаррозкритикувала законопроект номер 2225 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту та збереження авторитету держави)». Про це вона зазначила на своїй сторінці у Facebook.
«Кримінальне покарання за будь-яку критику неприпустиме, - наголосила пані Сюмар. - Костянтин Матейченко - бойовий командир, який багато доклав до захисту країни ще від початку російської агресії, але ці речі будемо йому пояснювати і переконувати відкликати його законопроект, аби забрати норму про кримінальне покарання».
Сьогодні,2 березня,стало відомо,що Народний депутат Костянтин Матейченко відкликав проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту та збереження авторитету держави).




- Войдите, чтобы оставлять комментарии









