Трамп під тиском громадськості назвав расистів у Вірджинії злочинцями
Президент США Дональд Трамп прямо засудив неонацистів і Ку-Клукс-Клан через насильство у Шарлоттсвіллі, штат Вірджинія, назвавши їх злочинцями і бандитами.

Про це повідомляє ТСН із посиланням на Reuters.
"Расизм - це зло, а ті, хто вчиняє насильство в його ім'я, - це злочинці та бандити, включаючи Ку-Клукс-Клан, неонацистів, білих супремасистів та інші групи ненависті", - сказав президент у своїй заяві до журналістів у Білому домі у понеділок.
"Ми найсильнішим чином засуджуємо цей вираз ненависті, фанатизму та насильства", - додав він.
Трамп пообіцяв, що кожен, хто вчиняв злочини на мітингу у Шарлоттсвіллі, зіткнеться з правосуддям.
Президент США опинився під сильним тиском громадськості через те, що він у суботу не засудив націоналістів напряму через насильство у Вірджинії. Як наслідок, глава однієї з найбільших в світі лікарських компаній покинув президентську бізнес-групу, заявивши, що протистоїть нетерпимості та екстремізму.
Критики обрушилися на Трампа за те, що вони занадто довго чекали від нього заяви щодо кровопролиття, і що він згодом засудив ненависть та насильство "з багатьох боків", а не виділив білих супремасистів, які у США вважаються підбурювачами сутичок у Шарлоттсвіллі.
Нагадаємо, Шарлоттсвілл у штаті Вірджинія в США охоплений сутичками, в місті оголосили надзвичайний стан. Там "білі націоналісти" виступили проти знесення пам'ятника генералу Конфедерації під час громадянської війни в США. Проти них виступили антирасисти. Між сторонами виникли сутички, які, як вважають, спровокували ультраправі.
Під час рукопашних боїв, а також наїзду автомобіля просто в натовп загинула жінка - 32-річна помічниця юриста Хейзер Хейєр. Ще 35 людей отримали травми. Водія авто вже затримали, він перебуває під вартою без права внесення застави. Водієм виявився 20-річний прихильник ультраправих Джеймс Алекс Філдс-молодший.
Тим часом біля міста Шарлотсвілл біля гольф-корту Birdwood розбився поліцейський вертоліт, унаслідок чого загинули двоє людей. Що стало причиною аварії, нині з'ясовують правоохоронці. Очевидці розповідають, що вертоліт летів низько над землею, а потім врізався у дерева.




- Войдите, чтобы оставлять комментарии









